مجتمع چاپ گشتی در راستای اعطای برترین و با کیفیت ترین نوع پلیت که تاثیر بسزایی در بهبود اجرای عملیات چاپی دارد اقدام به تهیه و استفاده از مرغوبترین ورق پلیت نموده که با تکنولوژی برتر دستگاه لیتوگرافی creo این مجتمع که قابلیت خروجی ترام FM از ۱ تا ۹۹ درصد ، تحت تمامی فورمت های گرافیکی با رزولوشن بالا تا dpi 2400 را دارد بهترین خدمات لیتوگرافی را به سفارش دهندگان ارائه می نماید.
مراحل تهیه زینک
کلیه تصاویر از ترکیب چهار رنگ اصلی ) آبی ، قرمز ، زرد ، مشکی ( تشکیل شده از ترکیب آنها میلیونها رنگ با کنتراستهای مختلف بوجود می آید . وظیفه لیتوگرافی تفکیک چهار رنگ اصلی از طرحهای ارسالی می باشد .
پس از ارسال طرح از آتلیه طراحی به لیتوگرافی ابتدا توسط اپراتور در برنامه های مختلف گرافیکی باز بینی شده ودر صورت نداشتن ایراد ، تفکیک رنگ انجام شده و نوع ترام بر اساس جنس کاغذ یا مقوایی که می خواهد چاپ شود انتخاب می شود .
سپس بعد از مرحله تفکیک رنگ توسط سیستمهای مجهز لیتوگرافی ، تصویر هر رنگ بر اساس ترام تعریف شده بر روی زینک منتقل می شود . انتقال رنگ تفکیکی بر روی زینک به دو روش مستقیم ) پلیت ستر ( یا غیر مستقیم ) ایمیج ستر ( به واسطه فیلم انجام می شود، و سپس توسط دستگاه پروسسور عمل ظهور صورت می پذیرد .
دستگاه های موجود در لیتوگرافی :
۱- پلیت ستر ۴/۵ ورقی هایدلبرگ Creo
۲- پلیت ستر ۲ ورقی هایدلبرگ Cero
۳- ۲ دستگاه پروسسور
۴- دستگاه ایمیج ستر هایدلبرگ هرکولس